آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۲ بهمن ۱۳۹۷

نشریه تابلو

سیاست


تابلو برگزار می‌کند: کارگاه آنلاین موبایل ژورنالیسم


در یک روز معمولی و سرد زمستانی دی‌ماه ناگهان ساختمان تاریخی پلاسکو دچار آتش‌سوزی شده و فرو می‌ریزد. شعله‌های آتش ساختمان پلاسکو را فراگرفته، مردم وحشت‌زده شده‌اند و در میان همهمه و بهتی همگانی، بسیاری از شهروندان تلاش می‌کنند با گوشی‌های موبایل، از آنچه در حال رخ دادن است به مردم ایران و جهان گزارش بدهند؛ شاید بی‌آنکه شناختی از «موبایل ژورنالیسم» داشته باشند.

 

«موبایل ژورنالیسم» نوعی خبرنگاری رسانه‌های جدید است که روزنامه‌نگاران، شهروند-خبرنگاران و گزارشگران با استفاده از قابلیت‌های روزافزون گوشی‌های موبایل یا تبلت‌ها اقدام به جمع‌آوری، ویرایش و انتشار اخبار از جامعه پیرامون خود می‌کنند. حتی اگر روزنامه‌نگار نباشید اما نحوه گزارشگری و انتشار اخبار با موبایل را بدانید، می‌توانید اخبار اتفاقاتی را که از نظر شما مهم هستند به شیوه‌ای حرفه‌ای گزارش و منتشر کنید. با «موبایل ژورنالیسم» شما دیگر فقط مصرف‌کننده صرف اطلاعات از طریق خبرگزاری‌ها نیستید، بلکه می‌توانید تولیدکننده خبر باشید. شما می‌توانید گزارش‌های خبری که خودتان با شیوه «موبایل ژورنالیسم» تنظیم و تولید کرده‌اید را در اختیار خبرگزاری‌ها بگذارید یا اینکه شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر و فیسبوک نقش روزنامه را برای انتشار گزارش‌ها برای شما بازی کنند.

 

 

نشریه تابلو با همکاری دو روزنامه‌نگار مجرب در عرصه «موبایل ژورنالیسم» یک کارگاه آنلاین و رایگان را در روزهای ۹ و ۱۰ بهمن‌ماه برگزار می‌کند. «علی همدانی»، مجری و خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی، مدرس بخش اول کارگاه با عنوان «گزارشگری و روزنامه‌نگاری با موبایل» و «بهروز صمدبیگی»، مجری و خبرنگار صدای آمریکا، مدرس بخش دوم کارگاه با عنوان «روزنامه‌نگاری و شبکه‌های اجتماعی» خواهند بود. جلسه اول کارگاه روز ۹ بهمن‌ ساعت ۷ شب به وقت تهران و جلسه دوم روز ۱۰ بهمن‌ در همان ساعت برگزار می‌شود. برای شرکت در کارگاه کافی است به اطلاعات زیر نگاه کنید:

 

فرم ثبت‌نام: ثبت نام کنید

 

لینک ورود به کارگاه از طریق برنامه GoToMeeting:

https://global.gotomeeting.com/join/110335173

یا

تماس با شماره تلفن ۳۱۱۲-۳۱۷-۵۷۱ ۰۰۱

(Access code) کد مورد نیاز: ۱۷۳-۳۳۵-۱۱۰

 


 

دانلود برنامه GoToMeeting:

ویندوز: https://global.gotomeeting.com/host

مک: https://global.gotomeeting.com/host

اندروید (گوگل‌پلی): http://bit.ly/2R6UgCZ

فایل APK برای اندروید: http://bit.ly/2HsfuvM

آیفون: https://apple.co/2HrrduC