آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۱۹ اسفند ۱۳۹۳

حسن سربخشیان

وبلاگ


عکاسی از جنازه پدری در بستر مرگ !


artwork_images_357_124977_weugene-smith

عکس معروف یوجین اسمیت که در سال ۱۹۵۱ از دهکده ای در اسپانیا در مراسم سوگواری خانواده ای در کنار جنازه فرد متوفی نشان می دهد/

حد و مرزی برای سقوط اخلاقی افراد وجود ندارد!!

عکاسی از جنازه پدر در بستر مرگ همواره سخت است! اگر این فرد مجری برنامه کودک و نوجوان باشد چه باید گفت؟!
دیدن عکسی از داریوش فرضیایی معروف به (عمو پوررنگ) ، مجری مشهور برنامه های کودکان و نوجوانان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که با چشمانی اشک آلود اما زل زده به دوربین در حالی که  در کنار جنازه پدرش که دهان اش باز مانده و رخت از این دنیای فانی بربسته است، انگشت به دهانم گذاشت.

نمی خواستم عکس را ببینم اما چاره ای نداشتم چون قباحت کاری که عمو پوررنگ انجام داده است آنقدر زیاد بود و غیر اخلاقی که ناچار چند ثانیه ای به آن نگاه کردم. در اینکه مجری مشهور دچار خودشیفتگی شده و شبکه های اجتماعی نیز در سرایت این مرض ناعلاج کمک رسان وی بودند، شکی نیست.

در اینکه مجری مشهور دچار خودشیفتگی شده و شبکه های اجتماعی نیز در سرایت این مرض ناعلاج کمک رسان وی بودند، شکی نیست.

یک ماه قبل از مرگ پدرش عمو پور رنگ عکسی از خود و پدرش منتشر کرده بود یا نه اما انگیزه انتشار سلفی او  با جنازه ای که حرمت دارد را درک نمی کنم.  در هر جای جهان هم که باشد ابتدا دهان تازه درگذشته را می بندند و روی او را می پوشانند و با او با احترام برخورد می کنند. اینکه شما بعنوان یک فرد برای چند لایک بخواهید این چنین تمامی اصول اخلاقی را زیر پا بگذارید پذیرفتنی نیست.

 

در دنیای عکاسی کم نیستند عکسهایی که توسط عکاسان حرفه ای گرفته شده  و  افراد مختلف را در موقعیت های ویژه بعد از مرگ به نمایش گذاشته اند،  اما اینکه فردی در اوج ناراحتی در زمانی که عزیزی را از دست داده است بتواند عکسی یادگاری با جنازه عزیزاش بگیرد امری کاملا بدیع است.

Screen Shot 2014-06-19 at 7.54.02 PM