آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۴ مرداد ۱۳۹۳

مجله تابلو

اجتماع


به فراوانی آب، به ارزانی نان


این فیلم با چند دوربین که به صورت مخفی در اتومبیل جا گذاری شده، ضبط شده است. خریدار که‌‌ همان تولید کننده این گزارش است بر اساس شنیده‌های مردمی، برای خرید مواد مخدر به محلی می‌رود که گفته شده در آنجا به صورت علنی و کاملا آزاد مواد مخدر به فروش می‌رسد. هرچند رفتن به چنین محله‌هایی بدون پشتیبانی خطرناک است اما گزارش با موفقیت فیلمبرداری می‌شود.
در این منطقه که در حاشیه یکی از شهرهای جنوبی واقع است خانه‌هایی رو به یک جاده کمربندی قرار گرفته‌اند که تقریبا در تمامی آنها مواد خرید و فروش می‌شود. البته دربیشتر آنها علاوه بر فروش مواد مخدر مکانی هم برای مصرف در نظر گرفته شده است تا کسانی که به هر دلیل جای امنی برای مصرف مواد مخدرشان ندارند با دادن مبلغی پول مواد خریداری شده را همانجا مصرف نمایند. درِ اکثر این خانه‌ها باز است و معمولا فردی کنار جاده به عنوان کارگر فروش به ماشین‌های عبوری دست تکان داده و بعد از ایستادن اتوموبیل‌ها با آنها وارد معامله می‌شود. در میان این کارگر‌ها که بیشترشان معتاد هستند کودکان هم مشاهده می‌شوند.
مواد مخدری که در اینجا به فروش می‌رسد شیشه، هرویین و بعد تریاک است. همچنین وسایل لازم برای مصرف این مواد هم در اینجا به فروش می‌رسد. این فیلم به خوبی نشان می‌دهد که خرید مواد مخدر در این شهر و شاید بیشتر شهرهای ایران به سادگی ممکن است.