آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

۲۲ خرداد ۱۳۹۳

مهدی سحرخیز

اجتماع


وریفاید تیم ملی


دهکده جهانی، فضای مجازی ، گردش آزاد اطلاعات ، شبکه‌های اجتماعی و … هر کدوم از ما در طول روز بارها این کلمات رو میشنویم. اینترنت وارد زندگی ها شده هر کسی میتونه حضور و تاثیر این اختراع بشر رو توی سبک زندگیش حس کنه سرگرمی جالبی که برای چند سال فقط بخشی از وقت آدم ها رو به خودش اختصاص میداد امروز به یکی از مهم‌ترین نیازها تبدیل شده. با اومدن اینترنت و به تبع اون شبکه‌های اجتماعی نوع جدیدی از ارتباط بین انسان‌ها تعریف شد. آدم‌ها به هم نزدیکتر شدن و لحظه‌هایی رو با هم به اشتراک گذاشتن که تجربه اون تا قبل از ظهور اینترنت بیشتر به یک رویا شبیه بود. با فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار مثل توییتر و فیسبوک طولی نکشید که افراد مشهور برای ارتباط با طرفدارانشون وارد این شبکه‌ها شدن و مدیران این سایت‌ها حساب‌های این افراد رو تایید کردن و این امکان فراهم شد که مردم به راحتی بتونن با آدم‌های مشهور ارتباط داشته باشن و کارهاشون رو دنبال کنن.
جامعه‌ی جوان و با نشاط ایران اگرچه با مشکلاتی اما درصد قابل توجهی از این شبکه‌های اجتماعی رو تشکیل میدن . طی سال گذشته موج اومدن افراد مشهور و سرشناس به حساب‌های فارسی هم کشیده شد و اولین قدم رو وزیر امور خارجه برداشت و حساب خودش رو در توییتر تایید کرد بعد از اون هنرمندا ، سیاست‌مدارا و خبرگزاری های مختلفی وارد این شبکه شدن و با مردم خودشون ارتباط برقرار کردن مردمی که قشر قابل توجهی از اون رو جوانان تشکیل میدن. جوانانی که مکالمه تلفنی اوباما و روحانی رو اولین بار از اکانت دفتر رئیس جمهور روحانی دیدن. این قدم‌های مثبت باعث شد روزبه‌روز افراد و رسانه‌های فارسی‌زبان بیشتری از داخل ایران به توییتر بیان.
با شنیده شدن صدای جام جهانی و شور و شوق فوتبال دوستان در سراسر دنیا این بار کاربرای ایرانی شاهد حضور ملی پوشان تیم ملی در توییتر بودن. بازیکنای تیم ملی مثل بقیه ورزشکارای دنیا و با زبان صمیمی و به دور از ملاحظات فضای رسمی تونستن از لحظه‌های اردو و زندگی شخصی خودشون توییت کنن. حتی از منظره اتاق :

و عکس از کارهای گروهی بگذارند. حتی وزیر خارجه هم که در بینشون قرار داشت عکسی رو با مخاطباش به اشتراک گذاشت


و حتی سازنده سایت توییتر ورود بازیکنان رو تبریک گفت .

و این تبریک ها و تشکر ها هم خود به خود راه گفتگو رو بین افراد و شناخت بیشتر باز کرده. همچنین از فاصله و دلتنگی‌ها بین بازیکنان و خانواده


با ورود بازیکنان تیم ملى به توییتر کاربرها هم با لحن دوستانه‌ى بازیکنا و توییت کردن هاشون شوخى کردن و از بازیکنان تیم ملى استقبال خوبى شد.
قلیون
ارتباط مستقیم با هوادارا میتونه به بازیکنا روحیه بده و همینطور مردم از ارتباط نزدیک با بازیکن هاى محبوبشون لذت میبرن.
بازیکناى تیم ملى رو از اینجا میتونید دنبال کنید
https://twitter.com/khalatbari9
https://twitter.com/SAzmoun
https://twitter.com/HosseinMahini
https://twitter.com/DavariD26
https://twitter.com/gh_reza
به امید روزى که بردهاى تیم ملى از همینجا تبریک بگیم و همه ایرانى ها هر جایى که هستن به راحتى بتونن با هم در ارتباط باشن و از بودن در کنار هم لذت ببرن