آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

بهرام میلانی

اجتماع


بازگشتگان از مرگ


باز

سالانه صد‌ها فیلم، بازی و کتاب راجع به مردگانی که به زندگی باز می‌گردند ساخته می‌شود. بعضی اوقات این مردگان به شکل زامبی در میان زندگان پدیدار می‌گردند و دیگر اوقات به شکل ارواح خبیث به خانه‌های ما سر می‌زنند. در دنیای واقعی نیز افرادی وجود دارند که زندگی دوبارۀ پس از مرگ را تجربه کرده باشند البته این افراد بر خلاف کتابها و فیلمها دست به کشتن و ترساندن مردم نمی‌زنند و به‌‌ همان زندگی عادی قبل از مرگ خود بازمی‌گردند.


زنی که از شدت گرسنگی زنده شد

همسایگان لی ژیوفنگ ۹۵ ساله پس از آنکه او را با سری خونین و بدنی بی‌جان پیدا کردند بر اساس رسوم خود این پیرزن چینی را در تابوتی درون خانه‌اش قرار دادند تا روح او فرصتی برای خداحافظی با خانه‌اش داشته باشد اما این پایان ماجرا برای ژیوفنگ نبود.
همسایگان لی که پس از چند روز برای سر زدن به تابوت به خانۀ او بازگشته بودند این زن سالمند را در حالی که در آشپزخانه در حال پخت و پز بود پیدا کردند. به گفتۀ ژیوفنگ او پس از چند روز خواب طولانی احساس گرسنگی شدیدی می‌کرده و برای همین از تابوت بیرون آمد تا برای خودش غذا درست کند. به گفتۀ پزشکان ، لی ژیوفنگ وارد نوعی مرگ مصنوعی شده بود که با مرگ طبیعی از نظر ظاهری کاملا مشابه است.


زنی که در هنگام مراسم خاکسپاری‌اش درگذشت

زن روسی به نام فاگیلیو مخمتزیانوف که به دلیل سکتۀ قلبی توسط پزشکان مرده اعلام شده بود در روز تدفین خود در حالی که اطرافیانش در کنارش در حال گریه و زاری بودند به عالم فانی بازگشت البته او برای مدت زمان زیادی نتوانست در این دنیا بماند. فاگیلیو با دیدن قبر خودش و دسته عزاداران به شدت وحشت و سکته‌ای دوباره را تجربه کرد، سکته‌ای که این بار برای همیشه او را از میان خانواده‌اش برد.
همسر فاگیلیو در این باره می‌گوید: ” زنم چشمانش را به سرعت تکان می‌داد ما او را با سرعت به بیمارستان رساندیم، اما این بار دیگر واقعا دیر رسیدیم و فاگیلیو تنها توانست دوازده دقیقه بیشتر زنده بماند”


مردی که زیر تیغ کالبدشکافی زنده شد

کارلوس کامیو ونزوئلایی پس از تصادفی شدید به سردخانه فرستاده شد تا بر روی او کالبدشکافی صورت بگیرد. او آن‌قدر خوش شانس بود که جراحان بلافاصله پس از ایجاد اولین برش بر بدن او متوجه خون تازه‌ای که از زخمش بیرون زد شدند و بلافاصله جراحی را قطع کردند. این مرد سی و سه ساله که از شدت درد زخم ایجاد شده از بیهوشی بیرون آمده بود با جراحان چاقو به دست که او را احاطه کرده بودند مواجه شد.
همسر کامیو عصر‌‌ همان روز برای تشخیص هویت به سردخانه رفت که با کارلوس در حالی که در اتاق انتظار نشسته بود مواجه شد.


نوزادی که در آغوش مادرش زنده شد

نوزاد آنالیا بو‌تر سه ماه زود‌تر از موعد به دنیا آمد، مشکلی که باعث مرگ کودک این مادر آرژانتینی شد. مسئولان بیمارستان برای جلوگیری از حملات عصبی بیشتر به آنالیا، نوزاد او را بلافاصله به سردخانه انتقال دادند تا به مرده خانه انتقال داده شود. اما آنالیا که می‌خواست برای بار آخر هم که شده است کودک خود را ببیند بدون توجه به توصیه‌های پزشک و پرستاران به سردخانه رفت تا با نوزاد تازه به دنیا آمده‌اش خداحافظی کند. این زن آرژانتینی پس از آنکه کودک خود را دید احساس کرد که فرزندش برای لحظه‌ای به او نگاه کرده است همین نگاه کوتاه برای آنالیا کافی بود تا کودک خود را در آغوش بگیرد و او را ببوسد. نوزاد که انگار در آغوش مادر خود جان دوباره‌ای یافته بود در کمتر از لحظه‌ای شروع به گریه کرد و امید را به خانواده‌اش برگرداند. این خانواده بعد از این رخداد نام فرزند خود را لوز می‌لاگروس ورن گذاشتند که به معنای نور معجزه آساست.


حبس ابد پس از اعدام

و در آخر می‌رسیم به مرد معروف ایرانی که پس از اعدام توسط مسئول سردخانه زنده یافته شد. علیرضا م. ۳۷ ساله در زندان بجنورد در شمال شرق ایران به دلیل قاچاق مواد مخدر به دار آویخته شد و پزشکی قانونی نیز مرگ او را تایید کرد اما هنگامی که خانواده او برای تحویل جسد حاضر شدند، متوجه شدند که او زنده است. این ماجرا وقتی عجیب‌تر شد که مسئولین پرونده در ابتدا خواستار اعدام دوبارۀ این مرد شدند و حتی بعضی رسانه‌ها سعی کردند تا با آوردن استفتا از آیت الله صافی گلپایگانی اثبات کنند که از نظر دینی او باید حتما مرگ پیش از موعد را تجربه کند اما با تلاش گروه‌های حقوق بشر و حمایت مردم این مرد توانست از دوباره اعدام شدن رهایی یابد و به زندگی دوباره خود در زندان ادامه دهد.

———————-
منابع:
http: //www. nydailynews. com/news/world/russian-woman-fagilyu-mukhametzyanov-dies-funeral-mistaken-dead-article-۱. ۱۲۶۸۳۳
http: //www. dailymail. co. uk/news/article-۴۸۲۷۰۵/Dead-man-wakes-autopsy. html#ixzz۱x۸Z۸Eoos
http: //www. oddee. com/item_۹۸۶۰۱. aspx
http: //latino. foxnews. com/latino/health/۲۰۱۲/۰۸/۱۰/miracle-baby-is-now-۴-months-old-and-closer-to-home/
http: //theweek. com/article/index/۲۲۸۹۸۶/۷-bizarre-tales-of-people-coming-back-from-the-dead
http: //www. oddee. com/item_۹۸۷۱۸. aspx
http: //www. clarin. com/sociedad/Luz_Milagros-Luz_Milagros_Veron-Hospital_Italiano_۰_۷۱۰۳۲۹۱۹۴. html