آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

۲۶ فروردین ۱۳۹۳

مجله تابلو

اجتماع


روایت یک بخشش در دقیقه نود


بیست و چهار ساعت قبل عادل فردوسی پور مجری برنامه نود که هر هفته دوشنبه ها از تلویزیون ایران پخش می شود، موضوعی را مطرح کرد که شاید اندک رابطه ای با فوتبال داشت.
او با اعلام اینکه فردی در آستانه اعدام است از بینندگان برنامه اش درخواست کرد تا با ارسال پیامک خواستار بخشش فرد محکوم به اعدام از سوی خانواده فرد مقتول شوند. بینندگان برنامه نیز بیش از یک میلیون پیامک به برنامه نود ارسال کردند تا بلکه امیدی برای نجات فرد محکوم به اعدام باشد.

بعد از اتمام برنامه نود موافقین و مخالفین عادل فردوسی پور مبنی بر استفاده وی از جایگاه برنامه پر طرفدارش برای بیان مسئله ای اجتماعی نظرات خود را در فضای مجازی بیان کردند.

اینک اما  فردوسی پور به نتیجه ای که مد نظرش بود رسیده و فرد اعدامی مورد بخشش خانواده مقتول قرار گرفته و دیگر اعدام نخواهد شد. به گزارش ایسنا،  پدر فرد مقتول می گوید: تصمیم دارد با دیه دریافتی مدرسه فوتبالی به نام پسرش در شهرستان نور راه اندازی کند.

عکسهای آرش خاموشی از مراسم بخشش فرد محکوم به اعدام

arash khamooshi-44

عبدالغنی حسین زاده، و همسرش طناب دار را از گردن بلال که پسر ۱۷ ساله شان عبدالله را در جریان نزاع خیابانی در سال ۱۳۸۶ کشته بود، در می آورند و او را می بخشند.

به گزارش ایسنا: عبدالغنی حسین زاده، پدر جوان مقتول در “رویان” مدرسه فوتبال دارد و فوتبالیست‌های زیادی را تربیت کرده است. “محسن بنگر” و “محسن یوسفی” دو فوتبالیست نامداری هستند که کارشان را از مدرسه فوتبال “درخشان” شروع کردند.

سال ۸۶، چهارشنبه بازار شهرستان نور از توابع استان مازندران، شاهد نزاع خیابانی بود که منجر به قتل «عبدالله حسین‌ زاده» نوجوان ۱۷ ساله شد. بلال که هم سن و سال عبدالله بود به عنوان قاتل شناخته شد. پدر و مادر عبدالله که پسر کوچکترشان را در جریان یک تصادف از دست داده بودند باید داغ عبدالله را هم تحمل می کردند. حالا پس از ۷ سال، آنها در پای چوبه دار از انتقام انصراف دادند و اکنون با تنها دخترشان زندگی میکنند. عبدالغنی حسین زاده پدر عبدالله یکی از پیشکسوتان فوتبال مازندران است و به آموزش فوتبال می پردازد.