آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

۷ بهمن ۱۳۹۲

مجله تابلو

اجتماع


مجله تابلو و کنشگران داوطلب برگزار می‌کند: روزنامه‌نگاری و جامعه مدنی


موسسه کنشگران داوطلب با  همکاری مجله تابلو در راستای برنامه تبادل دانش خود در حال برگزاری وبینارهایی برای فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران ایرانی‌ست. سخنران هر یک از وبینارها یک فعال مدنی یا روزنامه‌نگار از نقاط مختلف دنیا خواهد بود. سخنران در هر جلسه بخشی از وقت خود را به ارایه اطلاعات کلی درباره حوزه کاری خود و همچنین کشوری که در آن مشغول به فعالیت است، اختصاص خواهد داد. در انتهای هر وبینار جلسه پرسش و پاسخ با حضور مترجم برای  پاسخگویی به سوالات شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این سلسله نشست‌های آن‌لاین تبادل تجربه و همچنین فراهم آوردن امکانی برای دریافت اطلاعات دست اول از مسایل دنیای روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های مدنی در کشورهای مختلف دنیاست.

بدین وسیله از شما دعوت می‌شود در اولین وبینار شرکت کنید. در صورت تمایل می‌توانید از نام مستعار در طول نشست برخوردار باشید و هویت شما نزد ما محفوظ می‌ماند. پشتیبان فنی کنشگران داوطلب اطلاعات مربوط به چگونگی ورود به وبینار را در اختیار شما قرار خواهد داد.

تاریخ ۲۸ ژانویه – ۸ بهمن – ساعت ۸ شب به وقت اروپای مرکزی – ۳۰/ ۱۰ شب به وقت تهران

لطفا پاسخ خود را از طریق همین آدرس ایمیل ارسال کنید

 

سخنران اول :

سخنران اولین وبینار کنشگران داوطلب و مجله تابلو ،‌ خانم آنخلس اسپینوزا٬ خبرنگار با سابقه روزنامه اسپانیایی زبان ال‌پاییس٬ است . آنخلس دست کم از زمان جنگ ایران و عراق تا کنون خبرنگار ال‌پاییس در حوزه ایران و خاورمیانه و کشورهای شمال آفریقاست. وی چند سال نیز در تهران مستقر بود که پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز ۸۸ و در پی مصاحبه با پسر آیت‌الله منتظری اجازه اقامت کاری‌ خود را از دست داد. او هم‌اکنون در دبی مستقر است و از آن زمان تا کنون تنها دو بار توانسته ویزای کوتاه مدت برای سفر کاری به ایران دریافت کند. آنخلس نه تنها به پیچیدگی‌های کار روزنامه نگاری در کشورهای نظیر ایران آشناست که با مسایل مربوط به حقوق بشر در ایران و چگونگی پوشش اخبار در این حوزه نیز آشنایی کامل دارد و می‌تواند از تجربیات خود درباره مرز میان این دو حوزه سخن گفته  و به سوال‌های شرکت کنندگان  پاسخ دهد. او پیش از ایران روی کشور عربستان متمرکز بود و  کتابی هم در این‌باره نوشته است.

خانم آنخلس اسپینوزا٬ در وبینار امشب از بغداد با ما خواهد بود.