آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

۲۵ بهمن ۱۳۹۲

لونا شاد

اجتماع


جشن کاسبها یا روز ولنتاین!


جشن کاسبها یا روز ولنتاین! - ولنتاین در ایران

اثری از بنکسی هنرمند معروفی که هنوز هویت اش معلوم نیت

 

مگه روزی لوس تر از ولنتاین هم میتونه وجود داشته باشه، از هر چی استیکر قلبه توی فیس بوک و وایبر و اسکایپ و هر چی قلب قرمز و صورتی تو ویترین مغازه هاست حالم بهم میخوره. بدترینش هم همون فیس بوکه، توی فیس بوک هر روز ولنتاینه. زرت و زورت همه برای هم لاو میترکونیم و قربون صدقه همدیگه میریم. ریسکی نداره،از جامون که نباید تکون بخوریم، کنتور هم که نمیندازه، مسئولیتی هم ایجاد نمیکنه.
آره هیچ کاری نداره من از ولنتاین منزجرم، از قیافه های مصنوعی زوجها توی رستورانها، شکلاتهای به شکل قلب اه اه حالم بهم خوره…

در واقع ولنتاین که قراره رسما جشن عشق باشه، به زور شده جشن رستورانها و گل فروشیها. جشن جیبهای حریص یک عده کاسب و تاجر که مردم را سر کار گذاشتند و گند زدن به هر چی عشقه.

در واقع ولنتاین که قراره رسما جشن عشق باشه، به زور شده جشن رستورانها و گل فروشیها. جشن جیبهای حریص یک عده کاسب و تاجر که مردم را سر کار گذاشتند و گند زدن به هر چی عشقه.

از طرف دیگه ولنتاین شده روز بین المللی عذاب وجدان برای آقایون. تا چند سال اول در موفق ترین جشن تجاری غرب که همین ولنتاین باشه آقایون میتونستن با یک دسته گل رز از خجالت خانم در بیان ،در ضمن خیلی هم بد نبود، برای اون دسته از آقایونی که تمام سال یادشون رفته بود به خانم ابراز احساساتی بکنند ولنتاین فرصت جبران میداد. اما با اوج تجاری تر شدن و گسترش جغرافیایی هر ساله این جشن که چند ساله به ایران خودمون هم شدیدا سرایت کرده ولنتاین تبدیل شده به زجر برای آقایون  و برای خانمها به مسابقه توقع و گیر دادن به زوجشون. ناگفته نماند که برای جوونهای مجرد ولنتاین تبدیل شده به روز یادآوری تنهائی ها و تمام عشق های شکست خورده.
امیر میگه:«برای دوست دخترم یک دسته گل رز فرستادم به محل کارش اما دعوام کرد.»

می گم خب چرا؟

می گه »«برای اینکه دیروز فرستادم که سیزدهم بود!!»

می گم خوب یه روز صبر میکردی

«آخه میخواستم بهش بفهمونم که من قبل از ولنتاین هم دوستش داشتم…»