آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۱۶ آذر ۱۳۹۲

دلبر توکلی

اجتماع


پشت ویترینهای لس آنجلس


ماشین بیژن
لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین شهر بزرگ ایالات متحده است که مرکز فرهنگ، تکنولوژی و تجارت بین المللی آمریکا به شمار می‌رود. این شهرهمچنین بزرگترین تولید کننده سرگرمیهای عامه پسند در جهان است و فیلمهای سینمایی، تلویزیون و صنایع ضبط موسیقی آن شهرتی جهانی دارد.
اما سری به خیابان “بورلی هیلز” می‌زنیم. خیابانی که همهٔ “برند” های مشهور در عرصهٔ مد در همسایگی یکدیگر، عابران را پشت ویترینهای خود میخکوب می‌کنند.
تیفانی، ورساچه، رولکس، کارتیر، شَنل، لانسر، مکس مارا، لویی ویتان و حداقل ۱۰ برند معروف دیگر در این خیابان دیده می‌شوند.
خیابان Rodeo Drive در بورلی هیلز نیز شهرتش را از حضور همین برند‌ها کسب کرده است. ” رودئودرایو ” این روز‌ها تنها جایی در لس آنجلس است که می‌توان برف (البته برف مصنوعی) را در آن دید و حال و هوای کریسمس در آن حاکم است. علاوه بر ویترین مغازه‌ها، زنان و مردانی با لباسهای سنتی و خواندن موسیقی سال نو در کنار درخت کریسمس از مردم استقبال می‌کنند. عده‌ای نیز، بی‌توجه نسبت به ویترین مغازه‌ها، در صفی طویل، گرفتنِ عکس یادگاری با بابا نوئل را به انتظار ایستاده‌اند.
عکس یادگاری با ماشین “بیژن”
البته این فقط بابانوئل نیست که گردشگران برای گرفتن عکس یادگاری با آن در صف ایستاده‌اند در رودئودرایو مردان و زنانی از ملیتهای مختلف را می‌بینی که منتظرند تا با ماشین بیژن که در جلوی فروشگاه او در بورلی هیلز پارک شده است عکس بگیرند.

تخفیف در هالیوود غربی
در زمستان که مردم بیشتر شهرهای آمریکا از دمای بسیار سرد هوا می‌لرزند، لس آنجلس با آب و هوای گرم، بلوارهای خشک و شن‌های درخشان، خریداران را به سوی خود جذب می‌کند. در حالیکه دوست دارید با خرید از یکی از شیکترین برند های پوشاک کیف پولتان را خالی، یا از فروشگاه‌های لوکس دیگر این شهر خرید کنید، باید بدانید لس آنجلس برای فروش انواع محصولات مختلف شهرت دارد. برای پیدا کردن اجناس عجیب و بهره بردن از تخفیف‌های خوب باید به هالیوود غربی بروید؛ جایی که در خیابان‌های سان‌ست و سوم غربی آن مغازه‌های شیک متعددی قرار دارند. برای دیدن از فروشگاههایی که به سبک نیویورک ساخته شده‌اند سری به پاسادنای قدیمی بزنید.
برای دیدن ویدئو کلیک کنید:
ویدئو از ساسان فراسانی