آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۶ آبان ۱۳۹۲

بهرام میلانی

اجتماع


چهار بازی فیس‌بوکی که نباید از دست بدهید!


فیس‌بوک از دسته سایت‌هایی ست که قابلیت‌های فراوانی دارد، شاید شما آن را وسیله‌ای برای دید زدن دختر همسایه و همکلاسی‌هایتان می‌دانید ولی یکی دیگر از استفاده‌های پرطرفدار دیگر این وب‌سایت بازی کردن و پرکردن اوقات فراغت است. اگر نمی‌دانید بین صد‌ها بازی مختلف این وب‌سایت چه چیزی را انتخاب کنید لازم نیست که نگران باشید چون ما بهترین‌های این وب‌سایت را برایتان گلچین کرده‌ایم.

Texas-HoldEm-Poker
Texas Hold» em Poker»
پوکر شاید برای جامعه ایرانی بازی کمتر شناخته شده‌ای باشد ولی اگر ماهواره داشته باشید حتما تا به حال در کانال‌های خارجی زبان چند مرد عصبانی را دیده‌اید که پشت یک میز نیم دایره کارت به دست نشسته‌اند و با تمام وجودشان تلاش می‌کنند تا متوجه کارت‌های موجود در دست حریفانشان شوند. نام بازی که آن مردان خشن انجام می‌دهند پوکر است و جالب است که بدانید این بازی به‌‌ همان مقداری که در تلویزیون نشان می‌دهند هیجان انگیز و نفس گیر است. تگزاس هولدم پوکر توانسته هیجان بازی پوکر را به فیس‌بوک بیاورد بدون اینکه بازیکن را مجبور کند تا خانه و زندگیش را پای بازی از دست بدهد. این بازی مخصوص کسانی ست که می‌خواهند در یک رقابت سرسختانه دوستانشان را به گریه درآورند.

tetris battle loading screen
Tetris Battle
تتریس یا آنگونه که بین کودکان دیروز رایج بود خانه سازی یکی از بهترین بازی‌هایی ست که از اختراع چرخ تا به الآن به فکر انسان رسیده است. مکانیک بازی بسیار ساده است قطعاتی با اشکال معین از بالا به پایین می‌آیند و شما باید آن‌ها را در کنار هم بچینید بدون اینکه فضای خالی در آن میان باشد. تتریس بتل این مکانیک ساده را به دنیای فیس‌بوک آورده است و آن را از یک بازی انفرادی تبدیل به یک بازی رقابتی جذاب کرده است که به شما اجازه نمی‌دهد به کارهای روزانه‌تان برسید. بازیکن در این بازی‌‌ همان خانه سازی قبل را انجام می‌دهد ولی این بار باید با رقیبانی پوست کلفت مبارزه کند تا بتواند به درجه بالاتری برسد و دوستانش را در حسرت نگه دارد.
FarmVille 2 Appaloosa River
farm ville 2
آیا همیشه دلتان می‌خواسته یک باغ دل انگیز داشته باشید و به پرورش گل و گیاه بپردازید؟ ما هم مانند شما همیشه آرزوی این کار را داشته‌ایم ولی متاسفانه در دنیای آپارتمان نشینی امروز این کار تقریبا غیر ممکن است مگر اینکه شما به دنیای مجازی برای رسیدن به این آرزویتان پناه ببرید. فارم ویل بازی ست که به شما امکان این را می‌دهد تا باغی زیبا بسازید و به گسترش دادن آن بپردازید. فارم ویل در سال ۲۰۰۹ بر روی فیس‌بوک عرضه شد و چنان طوفانی به پا کرد که به عنوان نماد بازی‌های فیس‌بوکی شناخته شد. اگر پرندگان خشمگین بازی بود که بازی در موبایل‌های هوشمند را همه گیر کرد، فارم ویل بازی‌های فیس‌بوکی را به همه شناساند و تعریفی جدید از بازی را به گیمرهای جهان معرفی کرد. البته باید بگوییم اگر زندگی و کار دارید به سراغ این بازی نروید چون از آن پس هدفتان تنها فارم ویل بازی کردن خواهد بود.
candy crush
Candy Crush
نمی‌شود راجع به بازی نوشت و از کندی کراش نام نبرد. کندی کراش در حال حاضر هم در فیس‌بوک هم در میان بازی‌های موبایل پرطرفدار‌ترین بازی شناخته می‌شود و روزانه هزاران ساعت کار را به فنا می‌دهد. فرمول کندی کراش بسیار ساده است شما باید آب نبات‌هایی که در صفحه‌تان دیده می‌شوند را سه تا سه تا باهم جفت کنید تا امتیاز بگیرید و به مرحله بعد بروید. حتما می‌گویید این ایده که خیلی تکراری ست، بله ایده بازی تکراری ست ولی دنیایی که شما در آن به بازی می‌پردازید پر است از رنگ و شخصیت‌های جالب و زیبا. همین دنیای قشنگ و طراحی زیبا به همراه ماموریت‌هایی که بازی به شما می‌دهد باعث می‌شود که شما تکراری بودن بازی را فراموش کنید و از آن بی‌‌‌نهایت لذت ببرید.