آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۳ مهر ۱۳۹۲

مجله تابلو

سیاست


سرخ ها و سبز ها در مقابل سازمان ملل


IMG_9858a


یکی از شرکت کنندگان در تجمع گروه هوار در سمت چپ و اعضا حزب کمونیست ایران در سمت راست دیده می شوند

همزمان با شروع سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خیابان ۴۷ ام که در صبح ۲۴ سپتامبر مملو از هواداران و اعضای سازمان مجاهدین خلق بود تقریبا خالی از ایرانیانی بود که انتظار می رفت در محل حاضر شوند.
گروه هوار در شهر نیویورک با فراخوانی از ایرانیان خواسته بود تا در حدود ساعت ۵ بعد از ظهر روز ۲۴ سپتامبر در مقابل سازمان ملل متحد حاضر شوند تا همزمان با سخنرانی حسن روحانی پیام خود را به گوش جهانیان برسانند.
حدود ۱۵ جوان از شهر نیویورک با پلاکاردهایی حاوی شعارهایی چون آزادی زندانیان سیاسی ، مبارزه با فقر ، برابری حقوق زنان ، نه به اعدام و درخواست از روحانی برای اجرای قول هایش تجمع سکوت خود را دقایقی پس از آغاز سخنرانی روحانی با لباس های سبز رنگ آغاز کردند . هنوز دقایقی از تجمع این جوانان نگذشته بود که حزب کمونیست ایران با پرچم های سرخ رنگ و شعار مرگ بر جمهوری اسلامی از ضلع دیگر خیابان ، روبروی این جوانان قرار گرفتند. این گروه معتقد بودند جمهوری اسلامی باید بیش از پیش ا ز طرف جامعه جهانی ایزوله گردد . آنها در اعتراض به گروه هوار ، خواهان نابودی جمهوری اسلامی بودند و علیه مسئولین جمهوری اسلامی شعار می دادند. حجم این شعار ها هر لحظه بیشتر شد به نحوی که گروه کمونیست ها با حضور رودر رو تلاش داشتند با جوانان هوار وارد بحث شده و آنها
را متهم به حمایت از جمهوری اسلامی می کردند. زنی که با بغض سرکوب جمهوری اسلامی را می خواست رو به جوانان گروه هوار آنها را یک مشت غافل و خاین به خون شهدا ، جانباختگان و اعدامیان خطاب می کرد .
در همین میان جماعت یهودیان ضد صهیونیسم نیز با پلاکاردهایی علیه دولت اسراییل و در حمایت از
جمهوری اسلامی وارد محوطه شدند.
IMG_9874a

آنها که در شلوغی درگیری میان سرخ ها و سبزها تنها پلاکاردهای خود را بالا گرفته بودند با کنجکاوی می خواستند ببینند هتل محل اقامت روحانی کجاست تا برای تشکر از او برای تبریک سال نوی عبری به دیدارش بروند.
جوانان هوار با سرود یار دبستانی سعی در برقراری آرامش در برابر سازمان ملل داشتند.
صبا از دانشجویان مقیم نیویورک معتقد بود هموطن کمونیستش درک صحیحی از ایران این روزها ندارند و مهاجرت و زندگی طولانی در خارج از کشور آنها را از درک واقعیت های جاری عاجز ساخته است. در برابر منیره از گروه کمونیست های ایرانی معتقد بود جوانان سبز مطالعه دقیقی نسبت به تاریخ خود ندارند و چشم بر واقعیت های جاری و ساری بسته اند . او معتقد بود روحانی ، موسوی و کروبی همگی در اعدام ها و قتل های ۳۴ سال اخیر دست داشته اند و نمی توان کور کورانه از آنها حمایت کرد.

IMG_9881a

در این میان و در حالیکه معدودی یهودی با پرچم هایی علیه اسراییل در یکی از پلاکارد های خود از روحانی تشکر کرده بودند مورد اعتراض گروه کمونیست های ایرانی قرار گرفتند. کمونیست ها با شعار شرم تان باد به طرف آنها رفته و به آنها گوشزد کردند که از حامی تجاوز ، فقر ، اعدام و زندان حمایت می کنند.
خوشبختانه و باوجود فضای ملتهب موجود ،تجمع سرخ ها و سبزها در ساعت ۶ بعد از ظهر با حضور
تجمع کنندگان اکوادری که تعدادشان دو برابر سرخ ها و سبزها بود به پایان رسید . این در حالی بود که به قول یکی از شرکت کنندگان در تجمع وقتی ایرانیان تحمل شنیدن هم را ندارند و هر کدام با پرچمی و رنگی دیگری را متهم می کند و حاضر به آشتی ملی نیست نمی توان انتظار داشت اوباما و روحانی هم بتوانند بدون مشکل و محدودیت همدیگر را دیدار کنند و اختلافات را حل کنند . تا ما خودمان نتوانسته ایم اختلافات مان را حل کنیم ، نمی توانیم از جهان بخواهیم با ما همراه بشود