آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۲ مهر ۱۳۹۲

مجله تابلو

سیاست


زرد ها روبروی سازمان ملل


جماعتی حدود ۴۰۰نفر از اعضا و هواداران مجاهدین خلق ، در لباس های متحد الشکل ، با کلاه های زرد و تی شرت هایی که تصاویر قربانیان اخیر کمپ اشرف بر آن حک شده است ، رو به محل برگزاری مراسم شعار می دهند «روحانی تروریست از سازمان ملل دور شو. ». سرودهای انقلابی ،شعارهای مرگ بر تروریست ، مرگ بر اصل ولایت فقیه ، پرچم های سازمان، زنانی محجبه، دوربین های مجهز و… همه و همه اگر چه در مخالفت با جمهوری اسلامی بود اما رنگ و شکلی از مراسمی را داشت که به صورت تبلیغاتی سالیان دراز است در کشور ایران و توسط سیستم حکومتی برگزار می شود.

با حضور خبرگزاری های مهم در خیابان ۴۷ ام مراسم شروع می شود . مسئولین برگزاری مراسم معتقدند اگرچه هر سال در مقابل سازمان ملل علیه حضور جمهوری اسلامی حاضر می شوند اما امسال به دلیل کشتار صبحگاه اول سپتامبر ۲۰۱۳ در کمپ اشرف که منجر به کشته شدن ۵۲ نفر و گروگان گرفته شدن ۷ نفر شده است با برنامه ریزی منسجم تر و صرف هزینه ای بیشتر در برابر سازمان ملل حاضر شده اند تا علیه حضور مسئولین ایرانی در این مراسم جهانی اعتراض کنند و از امریکا بخواهند تا با جمهوری اسلامی ایران وارد گفتگو نشود

IMG_9734a
دل آرام نفر دوم از سمت چپ ردیف اول در میان تجمع کنندگان

دل آرام که ۱۹ سال بیشتر ندارد معتقد است روحانی هم کسی مثل بقیه مسئولین رژیم ایران است و فرقی با احمدی نژاد ندارد. او در برابر این پاسخ که چرا از مجاهدین خلق حمایت می کنی می گوید دنبال حمایت از ایرانیان هستم که زندگی خود را باخته اند واعدام ها و کشتارهای بسیار زیادی را در این سالها شاهد بودند.

امیر درگیر خبرنگارها و روزنامه نگارهای بسیاری است. پدر او در جریان حمله اول سپتامبر به کمپ اشرف کشته شده است. او که خاطراتی از کمپ اشرف دارد معتقد است روزی دوباره به ایران باز می گردد و ایران را خواهد ساخت.

در گوشه ای دیگر از مراسم تعدادی پرچم سوریه در فضا به اهتزار در آمد اند. عدنان که از حوالی دمشق است در حالیکه پرچم سوریه را به دست دارد می گوید :‌« ما با هر گروهی که علیه ظلم و جور به پا خاسته است همراه می شویم و امروز آمده ایم تا همراه این دوستان ایرانی علیه ظلم شعار بدهیم.»‌به او می گویم چقدر در مورد مجاهدین خلق ، سوابقشان و اعضایش شناخت دارد. می گوید شناختی ندارد فقط می داند ضد رژیم جمهوری اسلامی هستند و برای همین به آنها پیوسته است.

IMG_9701a

عدنان سمت چپ پرچم کشور سوریه را در جریان تجمع حمل می کند.

سوری هایی که به این مراسم دعوت شده اند اطلاعات دقیقی از مجریان برنامه ندارند و فقط خواستار همراهی جهان علیه رژیم اسد و حامیان آنها هستند .

در چنین مراسم مهمی که با هزینه بسیار گزاف در قلب شهر نیویورک تدارک دیده شده بود ویدیوی پیام مریم رجوی رئیس جمهور منتخب مجاهدین پخش شد که مورد توجه بسیار حضار واقع شد. حضار با شعار مریم ایران ، ایران مریم به تشویق او پرداختند.

در میانه برنامه و در حالیکه خبرنگاران مجله تابلو در تلاش بودند با جان بولتون وکیل و دیپلمات نزدیک به جمهوری خواهان مصاحبه کنند از طرف مسئولین برگزاری مراسم متوقف شد. آنان معتقد بودند مجله تابلو باید جزو گروه های مبارز علیه رژیم آخوندی باشد وگرنه اجازه پوشش این مراسم را ندارد و هرگز به این سوال پاسخ ندادند که چرا یک نشریه مستقل باید کار سیاسی و مبارزاتی کند و الزاما چه کسی تعریف می کند مبارزه با استبداد و دیکتاتوری ( به زعم مسئولین مراسم مجاهدین خلق) چه شکلی باید داشته باشد. آنها با جستجو کردن وب سایت مجله و با دیدن عکس حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نتیجه گرفتند که مجله تابلو برای جمهوری اسلامی کار می کند . آنها به سر دبیر مجله که در حال تصویر برداری از مراسم بود تذکر دادند که پیشینه فعالیت های او در داخل ایران را می دانند و معتقد بودند کسی که توانسته ۱۰ سال در داخل ایران عکاسی کند حتما با رژیم همراه بوده است. حدود ۶ نفر از مسئولین این برنامه با بازجویی ، عکس برداری و وارد کردن اتهام جاسوسی به مجله تابلو برای تیم مجله خاطرات روزهای تلخ بازجویی های روزنامه نگاران در داخل ایران و در مراسم مختلف را زنده کردند. آنها با زیر و رو کردن اخبار و مقالات مجله تابلو دنبال رد پای جمهوری اسلامی در تابلو بودند و از تیم تابلو می خواستند اعلام کند در صدد مبارزه علیه رژیم ایران و براندازی آن است . این در حالی بود که برنامه در فضایی آزاد و در خیابان برگزار شده بود که هیچ منعی برای پوشش آن وجود نداشت . تابلو در اعتراض به این رفتار غیر حرفه ای برنامه را ترک کرد و برای پوشش ادامه آن علی رغم درخواست مجدد مسئولین مراسم حضور پیدا نکرد