آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۱۶ مرداد ۱۳۹۲

لیلی ماهان

سیاست


همه عشاق یک رئیس جمهور


0BFF9500a

عکس: محمد علی برنو
دوست داشتن همیشه دلیل نمی‌خواهد اما حامیان و دوستداران احمدی‌نژاد همیشه برای این عشق دلیل آورده‌اند؛ دلایلی که گاهی برای ما بی‌معنی‌اند اما برای آن‌ها همه معنای این دوست داشتن است.
سید حسن نصرالله از او رایحه امام خمینی را استشمام می‌کرد. دختر ۲۱ ساله ایتالیایی معتقد بود تنها مرد در دنیا احمدی‌نژاد است و دلش می‌خواست با او ازدواج کند. فاطمه رجبی همسر دکتر الهام رئیس دفتر احمدی‌نژاد او را معجزه هزاره سوم نام نهاد و خیلی‌ها برایش سینه چاک کردند و شعار دادند.


دوستش دارم زیرا او حامی فقرا و دشمن غرب و امریکاست
«شما نمی‌فهمید او کیست. همیشه چشمتان دنبال غرب بوده. اما اگر این عینک را بردارید خواهید دید تنها مردی که نوید آزادی و عدالت را در جهان سر می‌دهد احمدی‌نژاد است.»
این‌ها را جمال راننده اتیوپیایی ساکن واشنگتن دی سی با چنان جدیتی می‌گوید که کلمه‌ها را گم می‌کنم و تا می‌جنبم جوابش را بدهم شروع می‌کند در محاسن‌اش گفتن: «اصلا کدام یکی از رهبران دنیا اینطور جلوی امریکا ایستادند؟ کدامشان به غرب در مورد اسراییل تذکر دادند؟ کدامشان چنان غرب را ترساندند که الان دست و پای خودش را گم کند؟»
جمال خودش را سینه چاک احمدی‌نژاد معرفی می‌کند: «من یک فدایی احمدی نژادم.» او از ۱۵ سال قبل به امریکا پناهنده شده است. خانواده‌اش را به امریکا آورده و الان راننده تاکسی است. درآمد بدی ندارد ولی همچنان رادیوی محلی اتیوپیایی گوش می‌دهد، تنها با اتیوپیایی‌ها جمع می‌شود و رستوران اتیوپیایی می‌رود.

«فقر در کشور من بیداد می‌کند. احمدی‌نژاد خیلی شبیه خود ماست. ما گشنه‌ها.» حرفش را قطع می‌کنم. او گرسنه نیست. وضع مالی بدی ندارد. پسرش به دانشگاه می‌رود و خانه‌ای متوسط و خوب دارد. وقتی از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فقر ناشی از سیاست‌های احمدی‌نژاد برایش می‌گویم و اینکه خیلی‌ها در ایران فقیر‌تر و گرسنه‌تر شده‌اند چون احمدی‌نژاد به شکلی غیر منطقی جلوی غرب ایستاده، باور نمی‌کند و می‌گوید: حتما تو اشتباه می‌کنی.» می‌گوید خودخواهم و باور نمی‌کند سال ۸۸ تقلبی شده باشد و یا ندا‌ها و سهراب‌هایی را کشته باشند.

دوستش دارم زیرا او مخالف دیکتاتوری مسئولین نظام است
حسین در دانشگاه مریلند در امریکا درس می‌خواند. مهندس است و دوستانش به شوخی مهندس چمران صدایش می‌کنند. او می‌گوید دوران احمدی‌نژاد بهترین بوده و او «از ته دل» این مرد را دوست دارد. می‌گوید: «اگر شما مخالف دیکتاتوری رهبران جمهوری اسلامی هستید چرا کارهایی را که این مرد در مخالفت با آقای خامنه‌ای و سیستم ویران پدرسالار کرد، نادیده می‌گیرید و تنها طرز لباس پوشیدنش را مسخره می‌کنید.»

حسین در برابر این پرسش که آیا این افشا‌گری‌ها و ایستادگی‌ها برای منافع مردم و دموکراسی بوده و یا تنها برای کامل کردن رانت خواری‌های او و همراهانش، ساکت می‌ماند. او فقط می‌گوید: «او بهترین راوی هویت ملی من بود و من خدا را شکر می‌کنم که در دوره او به دانشگاه رفتم.» حسین کتاب فاطمه رجبی را در مورد احمدی‌نژاد خوانده است: «یادم می‌آید‌‌‌ همان سال اولی که او رئیس جمهور شد کتاب «احمدی‌نژاد معجزه هزاره سوم» را از میدان انقلاب خریدم و خواندم. با اینکه یکی از طرفداران پر و پا قرص او هستم از خواندن نوشته‌های خانم رجبی خنده‌ام گرفت. به نظرم او در آن کتاب جایگاه او را به عرش رسانده بود که کار درستی نبوده. حتی همین اواخر خواندم که این خانم گفته است اگر نوشته‌هایش باعث متوهم شدن احمدی‌نژاد شده از خدا طلب مغفرت می‌کند. اصولا چنین القابی برای یک انسان جایز نیست حتی اگر عاشقش باشی و باشم.»

دوستش دارم زیرا او پشت عرب‌ها را خالی نکرد
ندی زنی سی و پنج ساله است. ساکن بیروت. معلم یکی از مدارس شیعیان است. در جواب سوال من که چرا احمدی‌نژاد را دوست دارد و آیا می‌داند که احمدی‌نژاد در میان بسیاری از مردم ایران منفور است اول سکوت می‌کند و بعد با لهجه لبنانی می‌گوید: «استغفرالله. استغفرالله.»
احمدی عرب
بعد شروع می‌کند از رشادت‌ها و شجاعت‌های او گفتن و اینکه احمدی‌نژاد حزب الله و مردم شیعه لبنان را تنها نگذاشت و خلف وعده نکرد: «او به طراحان جنایت صبرا و شتیلا گفت اگر صبرا دروغ است هولوکاست هم دروغ است. چه کسی تا الان جرات کرده است در موجودیت این روایت تاریخی شک کند و صهیونیست‌ها را عصبی کند؟ هیچ کس. والله که فقط او بود و او توانست این طور جدی بایستد و پشت اعراب را خالی نکند. من دیوانه وار این مرد را دوست دارم و عکسش را به دیوار اتاقم زده‌ام.»
وقتی به ندی یاد آوری می‌کنم که دخترکی ۲۶-۲۷ ساله به نام ندا، همنام او، توسط احمدی‌نژاد ۴ سال قبل کشته شد می‌گوید: «این‌ها همه تبلیغات سی ان ان و فاکس نیوز است. امکان ندارد او دستش به خون کسی آلوده شود. احمدی‌نژاد انساندوست است و متواضع»

دوستش دارم؛ کتاب دختر ایتالیایی را بخوانید
امل دختر دیگر عرب است که احمدی‌نژاد را دوست دارد: «واقعا دوستش دارم و تعجب می‌کنم که این روز‌ها و بعد از این همه تلاش برای کشورش چنین از جانب شما طرد می‌شود و به او به چشم یک معضل نگاه می‌کنید. جدیدا از آمازون درخواست کتاب دختر ایتالیایی را دادم که می‌خواهد با احمدی‌نژاد ازدواج کند. دلایل او به قدر کافی برایم جالب هست تا ببینم چرا یک زن مدلینگ غربی هم به او دل می‌بندد و حاضر است حتی با او ازدواج کند.» امل در جواب این سوال که آیا حاضر است خودش به همسری او در آید لبخندی سرد می‌زند: «خب من نمی‌توانم با مرد شیعه ازدواج کنم اما همیشه او را تحسین می‌کنم، برای شجاعتش و برای ایمانش. در ضمن نمی‌خواهم با دختر ایتالیایی رقابت کنم چون قطعا احمدی‌نژاد مرا انتخاب می‌کند که مسلمانم نه او که حجاب ندارد و مسلمان نیست.»