آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۲۱ خرداد ۱۳۹۲

مجله تابلو

اجتماع


چی کار کنم؟


چی کار کنم 3

چی کار کنم؟
روزانه هزاران تهیه کننده کره‌ای از خود می‌پرسند: اگه امروز سریال نسازم پس چی کار کنم؟

به آن سریال سازان آبکی کره‌ای بگویید دلیلی برای ساختن سریال دوزاری وجود ندارد چون جواب معمایشان در دست ماست.

چی گوش کنم؟

ماه و سنگ (۲۰۱۱)

رعنا فرحان یکی از پدیده‌های موسیقی ایران است، او با نبوغ فراوانش توانسته اشعار ایرانی را به خوبی در سبک جاز پیاده کند و یک تجربه منحصر به فرد را به شنوندگان ایرانی هدیه کند. فرحان در سال ۲۰۱۱ میلادی آلبوم ماه و سنگ را انتشار داد و بار دیگر اثبات کرد که عشق و عطش طرفدارانش برای صدای او بی‌دلیل نیست. اگر دنبال یک آلبوم جاز خوب ایرانی هستید این آلبوم را از دست ندهید.

چی کار کنم 2
چی ببینم؟

برای اونایی که دلشون خنده می‌خواد:

فروشندگان (clerks)

معجزه کلرکز نه در بازی‌های فوق العاده است نه در کیفیت بالای کارگردانیش، بلکه آنچه باعث می‌شود اولین فیلم کوین اسمیف تبدیل به یک فیلم ماندگار شود شخصیت‌پردازی عالی آن است. شخصیت‌های این فیلم واقعی هستند، دغدغه‌شان دغدغه‌های روزانه ماست و روابطشان روابطی است که در اطراف ما وجود دارد. کلرکز یک کمدی جمع و جور است که در آن رگه‌هایی از دنیای واقعی دیده می‌شود.

برای اونایی که دلشون فیلم کلاسیک می‌خواد:

دوازده مرد خشن

دوازده مرد در اتاقی نشسته‌اند تا درباره گناهکار بودن مجرمی قضاوت کنند، اینطور که به نظر می‌رسد همه درباره گناهکار بودن مجرم توافق نظر دارند تا اینکه یکی از افراد در رای گیری به بیگناهی مجرم رای می‌دهد، از این نقطه است که ما در اتاقی کوچک شاهد یکی از هیجان انگیز‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما می‌شویم. سیدنی لومت تنها با استفاده از دیالوگ به چنان تعلیقی در فیلمش می‌رسد که هیچکدام از فیلم‌های امروزی با ارتش جن‌ها و صحنه‌های آهسته‌شان توانایی رقابت با آن را ندارند.

برای اونایی که دلشون هیجان می‌خواد:

پسر جهنمی ۲: ارتش طلایی

پسر جهنمی ۲ در سال ۲۰۰۸ همراه با فیلم‌هایی نظیر مرد آهنی، شوالیه تاریکی، جامپر و هنکاک بیرون آمد و در میان هیاهوی این فیلم‌ها گم شد، اما برخلاف بسیاری از این فیلم‌ها توانست زندگی جدیدی را بعد از اکران شروع کند و تبدیل به یکی از بهترین فیلم‌هایی شود که بر اساس یک کتاب مصور ساخته شده‌اند. گیلرمو دل تورو در این فیلم با توانمندی و آگاهی دنیایی باورنکردنی را به نمایش می‌گذارد که دیدنش برای هر بیننده‌ای شورآفرین خواهد بود.

چی بخونم؟

عامه پسند (۱۹۹۴)

عامه پسند آخرین اثر چارلز بوکوفسکی و از نظر بسیاری منتقدین خداحافظی شوخ طبعانه او با طرفدارانش است. شوخ طبعانه از آن لحاظ که بوکوفسکی المان‌های معروف کتاب‌هایش را بیرون می‌اورد و با آن‌ها به بازی می‌پردازد. داستان کتاب راجع به کارآگاهی ست به نام نیکی بلان که راجع به نویسنده‌ای فرانسوی تحقیق می‌کند. البته نگران نباشید هنری چیناکسی هم در این کتاب حضور دارد تا برای بار آخر با خوانندگان دیدار کند. این کتاب توسط پیمان خاکسار ترجمه و نشر چشمه آن را منتشر کرده است.

چی بازی کنیم؟

مشعل ۲ (۲۰۱۲)

Torch light ۲

دیابلو برای هر بازی خور حرفه‌ای یادآور ساعت‌ها ماجراجویی و هیجان است. از ۱۲ سال پیش که این بازی انتشار پیدا کرد هیچ بازی دیگری موفق به گرفتن جایش در خاطرات طرفداران دیابلو نشد. حتی انتشار پرسروصدای دیابلو ۳ هم نتوانست عطش طرفداران این مجموعه را برطرف کند. تقاضای بالای بازی خوران باعث شد تا طراحان قدیمی دیابلو دست به کار شوند و خارج از چ‌تر بلیزارد دست به طراحی مشعل ۲ بزنند. مشعل ۲ شاید داستان قوی نداشته باشد ولی مکانیک قوی بازی همراه با تنوع بالای دشمنان باعث می‌شود که بازیکن به همراه دوستان خود ساعات خوشی را به ماجراجویی در این دنیای بزرگ و زیبا بگذراند.