آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۲۴ خرداد ۱۳۹۲

آریا آزادی نیا

سیاست


لحظه به لحظه با انتخابات ۹۲


عکسهای اختصاصی تابلو از شادی مردم در تهران، هوتن سلامت

_MG_5188a

_MG_5267a

عکسهای اختصاصی تابلو از شادی مردم در تهران، هاشم جابری

DSC_9302

DSC_9255

DSC_9242

DSC_9235

IRAN-VOTE-REGISTRATION-ROWHANI

.نتیجه قطعی شمارش آرای ، آقای حسن روحانی با ۱۸ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۳۲۹ رای در مرحله اول هفتمین رییس جمهور منتخب مردم برای ۴ سال آینده انتخاب شد

دکتر حسن روحانی رییس جمهور منتخب ایران در اولین اظهار نظر خود بعد از پیروزی گفت: این پیروزی، پیروزی خرد، پیروزی اعتدال، پیروزی رشد و آگاهی و پیروزی تعهد و تدین بر افراط و بداخلاقی است که از هر گوشه‌ی ایران سربلند در همه روستاها و شهرها سر برآورد و ایران و ایرانیان را یک بار دیگر در همه جای جهان سرفراز کرد. این پیروزی افتخارآفرین را به یکایک شما ملت بزرگوار و شریف از مرد و زن، پیر و جوان در داخل و خارج کشور و همه اقوام و پیروان ادیان و مذاهب تبریک و سپاس می‌گویم.

result
از ۵۰ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۱۹۲ نفر واجد شرایط رای دادن، ۳۶ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۵۶ نفر رای دادند
بدین ترتیب میزان مشارکت مردم ۷.۷۲ درصد بوده است.

بر اساس شمارش کل آرا، حسن روحانی حائز اکثریت آرا و در نتیجه به عنوان رییس‌جمهور منتخب مردم معرفی شد.

نتایج نهایی آرا به ترتیب میزان آرا بدین شرح است:

حسن روحانی: ۱۸ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۳۲۹ رای

محمدباقر قالیباف: ۶ میلیون و ۷۷ هزار و ۲۹۲ رای

سعید جلیلی: ۴ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۹۴۶ رای

محسن رضایی: ۳ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۴۱۲ رای

علی‌اکبر ولایتی: ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۷۵۳ رای

سیدمحمد غرضی: ۴۴۶ هزار و ۱۵ رای

تازه‌ترین نتایج
بنابر اعلام وزارت کشور ایران، از مجموع ۲۳ میلیون و ۱۴ هزار و ۸۷۳ رای، تعداد آرای صحیح: ۲۲ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۳۶۴ رای
حسن روحانی: ۱۱ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۱۳
محمدباقر قالیباف:۳ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۹۳۸
محسن رضایی: ۲ میلیون ۷۲۳ هزار و ۲۰۲
سعید جلیلی: ۲ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۱۶۹
علی اکبر ولایتی: ۱ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۵۴۳
محمد غرضی: ۲۷۶ هزار و ۴۹۹

۰۲:۴۵ p.m
با شمارش تعداد ۱۶۷۱۶۹۳۷ رای، تاکنون حسن روحانی با ۸۴۳۹۵۳۰ رای توانسته ۵۲/۲% ارا را بدست آورد و فاصله خود را از نفر دوم، باقر قالیباف با ۱۵/۲%، بیشتر کند

۱۳:۰۰ a.m
از ۱۱ میلیون رای بیش از شش میلیون سهم روحانی؛
۱ حسن روحانی شش میلیون و ۴۹ هزار و ۶۵۵
۲ محمد باقر قالیباف یک میلیون و ۸۴۴ هزار و ۴۶۳
۳ محسن رضایی یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۹۶۴
۴ سعید جلیلی یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۹۱۲
۵ علی اکبر ولایتی ۷۲۹ هزار و چهل و چهار
۶ سید محمد غرضی ۱۴۳ هزار و ۳۰۱
جمع آرای ماخوذه ۱۲ میلیون و ۹۱ هزار و ۶۹۹
جمع آرای صحیح ۱۱ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۱۳۹

لعنت

۱۲:۳۰ p.m
محسن رضایی در تعداد ارا از سعید جلیلی پیشی گرفت

۱۲:۱۵ a.m
احمد توکلی نماینده مجلس: انتخابات برگزار شده، سرآغاز دوره‌ای جدید برای جبران آسیب‌های هشت سال ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد خواهد بود.

۱۱:۱۰ a.m
از ۳ / ۸ میلیون رأی شمرده شده بیش از چهار میلیون و صد هزار نفر از آن روحانی است
کل آرا شمرده شده ۸۳۱۹۷۶۸؛ آرای صحیح ۸۰۵۰۷۳۸؛ حسن روحانی ۴۱۲۵۰۳۲؛ محمدباقر قالیباف ۱۳۴۱۹۴۷؛ سعید جلیلی ۱۰۵۶۳۲۷؛ محسن رضایی ۹۰۲۱۲۱؛ علی‌اکبر ولایتی ۵۲۱۰۹۷؛ محمد غرضی ۱۰۴۲۱۴ رأی

۱۰:۴۵ a.m
عارف پیروزی روحانی را پیروزی “اصلاحات ـ اعتدال” نامید و گفت: «اکنون که انتخابات به پایان رسیده است انشاالله با ادامه توفیقات الهی و با همدلی کلیه جریان‌های سیاسی در برآورده کردن مطالبات به حق مردم و عمل به وعده‌های داده شده با منش اصلاح طلبی اعتدال‌گرا موفق باشیم.»

۱۰:۰۰ a.m
تا این لحظه حسن روحانی بیش از ۵۰ درصد ارا را کسب کرده است.
کل آرای شمرده شده ۶۵۹۸۳۰۰؛ آرای صحیح ۶۳۸۷۳۱۷؛ حسن روحانی ۳۲۱۹۳۲۲؛ محمدباقر قالیباف ۱۰۹۵۶۷۱؛ سعید جلیلی ۸۶۸۳۰۱؛ محسن رضایی ۷۰۸۹۴۱؛ علی‌اکبر ولایتی ۴۱۲۹۴۱؛ محمد غرضی ۸۲۱۴۱ رأی

آزادی

۰۹:۵۰ a.m
«اینک که جشن ملی بر پا شده است اولین درخواست ما این است که با آزادی میر حسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد و همه زندانیانی که به باور ما بی گناه هستند شیرینی و حلاوت این حماسه سیاسی را دوچندان کنیم. این درخواست میلیونها اصلاح طلبی است که در خلق آرزوی رهبری نقش بی بدیل داشتند و اینک از رهبری می خواهند به این خواسته آنها پاسخ مثبت دهند و دلهای آنها را قرین شادی کنند.»

۰۶:۳۰ a.m
حسین قدیانی٬ یکی از حامیان محمدباقر قالیباف در وبلاگش ، «اول شدن» حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به محمدتقی مصباح یزدی و «جبهه پایداری» تبریک گفت.

۰۳:۵۰ a.m
بالاخره بعد از شش ساعت از اتمام رای گیری محمدنجار وزیر کشور آمار اولیه آرا را به شبکه خبر گفت: تا این لحظه نتیجه آرا در ١۶٣١ شعبه، روحانی: ۴٠١٩۴٩ قالیباف : ١٢۶ هزار ، جلیلی : ١١٩٢۴١ رضایی: ۵۵٩٩٠ غرضی:١٣۴٣١ رای را کسب کرده اند.

۰۳:۴۰ a.m
پدر ندا آقا سلطان به بی‌بی‌سی فارسی گفته: “در یکی از تلویزیون‌های خارجی گفته شد که خانواده ما در انتخابات شرکت کرده‌ایم. تکذیب می‌کنیم. ما رای ندادیم.”

۰۳:۲۵ a.m
خبرگزاری مهر:اولین برآوردها از نتایج غیررسمی انتخابات حکایت از پیشتازی حسن روحانی و محمدباقر قالیباف در نتایج اولیه انتخابات دارد

۰۳:۱۰ am
وب سایت روزنو: حسن روحانی برای بازید از ستاد انتخابات کشور و دیدار با مسوولان اجرایی انتخابات دقایقی پیش در وزارت کشور حضور یافت.

۰۳:۰۰ am
سیدصولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور به ایسنا: به محض اینکه نتیجه‌ای به ما برسد، آن را اعلام می‌کنیم.ما باید اطلاعات کافی به دستمان برسد تا نتایج اولیه را اعلام کنیم.هنوز اطلاعات کافی در این باره دریافت نکرده‌ایم.”

۰۲:۴۵ a.m
شبکه خبر همین الان اعلام کرد تا این لحظه هیچ آمار رسمی اعلام نشده است و صدا و سیما اجازه ندارد که آمار غیر رسمی را منتشر کند.
همچنین رای گیری در برخی از حوزه های رای گیری در کشورهای دیگر ادامه دارد

۰۲:۰۰ a.m
شبکه خبر از قول ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کرد که نتایج اولیه شمارش آرا از ساعت دو و سی دقیقه بامداد به وقت تهران
آغاز می‌شود.

۰۱:۵۰ a.m
هشدار عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان : “به نامزدها توصیه می‌کنیم تا به طرفداران خود بگویند از گمانه‌زنی‌ها خودداری کنند، چون حتی برای ما هم مشخص نیست تا چه الان چه کسی و چه تعدادی رای آورده اند.از رسانه‌ها و طرفداران نامزدها درخواست می‌کنیم از ارسال پیامک‌هایی که ذهن‌ها را درگیر می‌کنند خودداری کنند.”

۰۱:۳۰ a.m
نتیجه آرا بیت رهبری مشخص شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیما، عفت‌منش ناظر شورای نگهبان مستقر در فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران گفت که شمارش آرای صندوق ۱۱۰ به پایان رسید که آمار آن به این شرح است:
سعید جلیلی ۲۰۰ رای، محمدباقر قالیباف ۱۲۴ رای و دیگر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری زیر ۲۰ رای را کسب کردند.

۰۱:۱۵ a.m
علی اکبر پور احمد نژاد دبیر ستاد انتخابات استان تهران گفته است که شمارش آرای انتخابات شورای شهر بعد از اتمام شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری، انجام می‌شود.

۰۰:۵۰ a.m
برعکس انتخابات سال ٨٨ که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تا پیش از نیمه شب کاملا مشخص بود، در این دوره هنوز ستاد انتخابات کشور هیچ آماری را اعلام نکرده و اولین گزارش را به ساعت ٢ بامداد( به وقت ایران) موکول کرده است.

۰۰:۴۰ Sat 25/03/1392 – a.m
سعید احمدی شهرکی، رئیس ستاد انتخابات شهر تهران، اعلام کرد که صندوق‌های رای پس از شمارش اولیه به ۲۰ نقطه امن منتقل می‌شوند.

۱۱:۳۰ Fri 24/03/1392 – p.m
خبرنگار شرق از وزارت کشور:
برآورد اولیه وزارت کشور که “غیر رسمی” به خبرنگاران گفته شده است:
۱۵ میلیون روحانی
۱۱ میلیون قالیباف
۷ میلیون جلیلی
۵ میلیون رضایی
۳ میلیون ولایتی
۱ میلیون غرضی

۲۳:۱۵ p.m
روزنامه کیهان اعلام کرد: “دست‌کم ۷۵ درصد واجدان شرایط رای یعنی حدود ۳۸ میلیون نفر به پای صندوق‌های رای رفته و به کاندیداها رای داده‌اند…..به احتمال زیاد روز گذشته نزدیک به ۶۰درصد از واجدان شرایط رأی در پایتخت به پای صندوق‌های رأی‌ رفته‌اند.”

۲۳:۰۷ p.m
محمد باقر قالیباف نخستین کاندیدایی است که بلافاصله پس از پایان زمان رای گیری بیانیه تشکر از مردم منتشر کرد. او از ملت به خاطر حضورشان قدردانی کرده است.

۲۳:۰۰ p.m
با پایان زمان رای گیری در تهران، انتخابات به پایان رسید.
با این حال ستاد انتخابات کشور اعلام کرده از ساعت ٢٣ در حوزه های رای گیری بسته می شود ولی کسانی که در داخل حوزه ها هستند می توانند رای بدهند.

۲۲:۴۵ p.m
وزیر کشور: بلافاصله پس از پایان زمان رای گیری، شمارش آرا آغاز و به سرعت اطلاع رسانی می شود.

۲۲:۱۵ p.m
ابراهیم یزدی، حبیب‌الله پیمان، محمد بسته‌نگار، حسین رفیعی ومحمد توسلی از اعضای نیروهای ملی مذهبی و نهضت آزادی ایران در صف رای گیری در حسینیه ارشاد

نهضت آزادی

۲۲:۰۰ p.m
شمارش آرا در شهرستان ها آغاز شده است و اخبار غیر رسمی از شمارش تدریجی آرا منتشر میشود.
همچنین اخبار غیر رسمی از مالزی حاکی از آن است که حسن روحانی با کسب ۸۲٫۵ درصد آرا، رتبه اول را بدست آورده است. به گزارش پایک نیوز، تعداد کل آرا در شش صندوق تعیین شده برای رای گیری حدود ۴ هزار نفر بوده است. بر اساس آمار غیر رسمی حسن روحانی رتبه اول را بدست آورد و بعد از آن محمد باقر قالیباف با ۵٫۵ درصد و علی اکبر ولایتی با ۳٫۴ درصد به ترتیب دوم و سوم شدند. رضایی، جلیلی و غرضی نیز در جایگاه های بعدی هستند.گفتنی است نتایج دقیق و رسمی آرا به زودی اعلام خواهد شد.

انتخابات مالزی

۲۱:۵۵ p.m
خبرنگاری امروز از سید صولت مرتضوی این سوال را پرسید که در برخی حوزه‌ها به نام آقای جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سررسید‌هایی توزیع می‌شود. آیا این موضوع تخلف انتخاباتی نیست. مرتضوی نیز در پاسخ به این سوال گفت: من اطلاعی از این موضوع ندارم گزارشی در این مورد به ما نشده باید آن را بررسی کنیم و بعد از اینکه بررسی شد نظر در این مورد را اعلام می‌کنیم.

۲۱:۵۰ p.m
ایسنا نوشته که اسفندیار رحیم مشایی عصر امروز در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تهران شرکت کرده است.
او بعد از ظهر امروز بر خلاف همیشه که همراه احمدی نژاد بود، شخصا با حضور در مسجد امام صادق در منطقه رستم‌آباد تهران رای خود را به صندوق انداخته است.

۲۱:۴۵ p.m
ستاد انتخابات کشور لحظاتی پیش اعلام کرد زمان رای گیری در تمام شعب رای گیری استان تهران تا ساعت ٢٣ تمدید شد.

۲۱:۳۰ p.m
سعید تاجیک را به خاطر دارید؟ فردی که به فائزه هاشمی و خاندانش فحاشی کرد و به همین دلیل چند ماهی به زندان افتاد. او ( مردی که پیراهنی سیاه بر تن و محاسن بلند دارد) امروز همراه ویژه سعید جلیلی بود.

سعید جلیلی و فحاش 2

۲۱:۲۵ p.m
نمایندگان شش نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ مشترکی شایعاتی مبنی بر فراخوان اجتماع و برگزاری جشن پیروزی از سوی ستادهای انتخاباتی نامزدها را تکذیب کردند.

۲۱:۰۵ p.m
ستاد انتخابات کشور برای سومین بار مهلت رای گیری را تا ١٠ شب تمدید کرد.

۲۰:۴۰ p.m
خبرگزاری فارس به نقل از سلیمانی مدیر کل سازمان زندان‌های استان تهران گزارش داد که “سید مصطفی تاج‌زاده” هم در انتخابات شرکت کرد و رأی خود را در زندان اوین به صندوق انداخت.

۱۹:۵۵ p.m
ستاد انتخابات کشور فرصت رای گیری را تا ساعت ٢١ تمدید کرد.

انتخابات 1392

۱۹:۴۵ p.m
قائم مقام صدا و سیما با بیان اینکه در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود تبلیغات نامزدها بعد از تایید نتیجه انتخابات توسط شورای نگهبان آغاز می شود، گفت: رسانه ملی پیش بینی لازم را برای برگزاری مناظره در دور دوم انتخابات کرده است و آمادگی لازم را برای برگزاری مناظرات دارد.

۱۹:۱۵ p.m
وحید امیدی شهرکی معاون سیاسی فرماندار تهران: اولین مرحله توزیع تعرفه‌های اضافی در شهر تهران به میزان یک میلیون برگ آغاز شد.

۱۹:۰۷ p.m
صفرعلی براتلو رییس ستاد انتخابات استان تهران گفته است که “میزان مشارکت مردم استان تهران تا ساعت ۱۴ ، بیشتر ازمیزان مشارکت مردم این استان در سال ۸۸ در همین ساعت بوده است.پیش‌بینی من این است که درصد مشارکت در استان تهران حدود ۷۰ درصد باشد.”
او گفته تاکنون در هیچ شعبه‌ای تعرفه‌ها به پایان نرسیده است و خللی در روند اخذ رای به وجود نیامده است.

۱۹:۰۵ p.m
“مدیرکل زندان‌های استان تهران” گفته است: «حضور زندانیان استان تهران در انتخابات فعال است و حتی بسیاری از زندانیان سیاسی نیز در انتخابات شرکت کرده‌اند.»
تا پیش از این مقامات جمهوری اسلامی ایران وجود “زندانیان سیاسی” در ایران را انکار می‌کردند.

۱۹:۰۰ p.m
بعد از ظهر امروز، «یونس مهدی‌پور، رئیس کمیته تبلیغات ستاد روحانی در شهرستان فسا، در مقابل هنرستان کشاورزی این شهرستان مورد ضرب و شتم عده‌ای ناشناس قرار گرفت که یکی از ضاربین با پاشیدن اسید روی صورت نامبرده موجب آسیب دیدگی و سوختگی شدید این فعال ستاد انتخاباتی روحانی گردیده است.»

۱۸:۴۵ p.m
ولایتی در مسجد گیاهی در الهیه تهران رای داد
ولایتی رای
۱۸:۴۰ p.m
محمود احمدی نژاد که برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای شهر حضور پیدا کرده بود، بدون پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران درباره انتخابات، حوزه انتخابیه را ترک کرد.

۱۸:۳۰ p.m
ازدحام جمعیت در حسینیه ارشاد تهران باعث شد که صندوق سیار برای رای گرفتن در این حوزه انتخابیه اعزام شود.مردم همچنان برای رای دادن به حسینیه ارشاد در صف ایستاده اند.

۱۸:۲۰ p.m
محمد حسینی‌، وزیر ارشاد اسلامی درباره فعالیت رسانه‌های خارجی در ایران گفت: «برای پوشش خبری انتخابات، ۲۰۵ خبرنگار و تصویربردار از خارج به ایران آمده‌اند و بیش از ۲۵۰ نفر نیز خبرنگاران خارجی مقیم ایران هستند.» وی تعداد خبرنگاران داخلی برای پوشش انتخابات را بیش از ۲ هزار نفر اعلام کرد. به گفته وزیر ارشاد اسلامی خبرنگارانی از کشورهای آذربایجان، اتریش، اسپانیا، استرالیا، آمریکا،بریتانیا، اوکراین، ایتالیا، بلاروس، بلژیک، ترکیه، دانمارک، روسیه، ژاپن، سوئد، سوئیس، فرانسه، فنلاند، نروژ، ونزوئلا، هلند، هند و یونان برای پوشش انتخابات در ایران حضور دارند. پیشتر سفیر ایران در فرانسه گفته بود که بیش از ۱۰۰۰ خبرنگار خارجی از ایران درخواست روادید کرده‌اند.

۱۸:۱۵ p.m
مرتضوی، دبیر ستاد انتخابات کشور تاکید کرد که تا کنون هیچ شعبه‌ای درخواست تعرفه‌ی جدید نکرده است.

۱۸:۱۰ p.m
ساعت قانونی پایان رای‌گیری ساعت ۱۸ اعلام شده بود که با دستور وزیر کشور تا ساعت ۲۰ امشب تمدید شد.

۱۷:۴۵ p.m
مصطفی محمد نجار وزیر کشور تعداد رای اولی‌ها را یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و تعداد کل واجدین شرایط را ۵۰ میلیون و ۴۷۰ هزار نفر اعلام کرد.

۱۷:۳۰ p.m
محمود احمدی نژاد دقایقی پیش رأی خود را به صندوقی واقع در مسجد صاحب الزمان منطقه ابوذر انداخت.

۱۷:۱۵ p.m
وزیر کشور: زمان اخذ رای قطعا تمدید می شود.

۱۵:۳۰ p.m
فاطمه هاشمی که در کنار برادران خود مهدی و یاسر هاشمی در حسینیه جماران حضور پیدا کرد، در پاسخ به این سوال که شما به چه کسی رأی دادید؟ گفت: آقای روحانی.
یاسر هاشمی نیز در پاسخ به این سوال که از نظر شما برنده انتخابات چه کسی است؟ گفت: اعتدال در انتخابات پیروز می شود.

۱۴:۵۰ p.m
حیدر مصلحی بعد از بازدید از ستاد انتخابات کشور: امنیت بعد از انتخابات بر عهده ما نیست.
وزیر اطلاعات در پاسخ به این سئوال که وزارتخانه مطبوعش چه تمهیدات و تدابیری برای تامین و ایجاد شرایط امن بعد از انتخابات اندیشیده است افزود: این موضوع بر عهده ما نیست بلکه برعهده دستگاههای انتظامی است.
۱۴:۳۰ p.m
کلمه: “تیم ملی فوتبال ایران که در حال حاضر برای دیدار مهم و سرنوشت‌ساز خود در کره‌جنوبی به سر می‌برد در صبح جمعه پس از تمرینی کوتاه در محل هتل به پای صندوق رای رفت.
سفارت ایران در سئول نیز هماهنگی لازم برای حضور صندوق در شهر اولسان را انجام داده بود و به همین منظور نیز ناظری را همراه صندوق رای به این شهر فرستاده بود”
تیم ملی ایران

۱۴:۲۵ p.m
تا این لحظه محمود احمدی نژاد در هیچ حوزه رای گیری حاضر نشده است.

۱۴:۱۵ p.m
محسن رضایی هم در یکی از روستاهای رباط کریم رای خود را به صندوق انداخت و سپس راهی “مزار شهدای روستای منجیل‌آباد” شد.
محسن رضایی
۱۳:۵۵ p.m
احمد شهرکی رئیس ستاد انتخابات شهر تهران : ” تمام کاندیداهای ریاست جمهوری به جز آقای غرضی در شعب اخذ رای نماینده دارند. آقای غرضی خود برای شعب نماینده معرفی نکردند.”

۱۳:۴۵ p.m
اطلاعیه شماره ٧ ستاد انتخابات کشور :” به اطلاع اعضای محترم شعب ثبت نام و اخذ رأی می‌رساند، چنانچه در آگهی اسامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که در محل شعبه نصب کرده‌اید، اسامی غلامعلی حدادعادل و محمد‌رضا عارف که از نامزدی در انتخابات مذکور انصراف داده‌اند، درج شده، سریعاً نسبت به حذف اسامی ایشان از آگهی‌های داخل شعبه اقدام کنید.”

۱۳:۳۷ p.m
از ایران خبر می رسد تا کنون اس ام اس ها قطع نشده، سرعت اینترنت مثل معمول است. رییس جوانان ستاد حسن روحانی نیمه شب گذشته آزاد شده است. وب سایت های خبری فیلتر نشده اند. حوزه های اخذ رای پر تردد است.

p.m 13:35
نامه رییس ستاد حسن روحانی به شورای نگهبان درباره عدم حذف نام محمد رضا عارف از فهرست کاندیداهای ریاست جمهوری در حوزه های اخذ رای
نامه روحانی

۱۳:۳۰ p.m
خبرنگار تایم در قم: افرادی که با تایم صحبت کرده‌اند میان کاندیداهای اصولگرا اتفاق نظر ندارند، اما مطمئنا روحانی گزینه‌ آن‌ها نیست. اگر این روند در تمام ایران یکسان باشد، می‌تواند موجب پراکندگی آرا میان اصولگرایان شده و در نهایت به نفع روحانی تمام شود.

۱۳:۰۲ p.m
سید محمد خاتمی با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.
محمد خاتمی
۱۳:۰۰ p.m
محمد نجار وزیر کشور در شبکه خبر صدا و سیما گفت از زمانی که شمارش آرا آغاز شود از هر بخشی از استان‌ها که نتایج آرا به اطلاع ستاد انتخابات کشور برسد اطلاع‌رسانی را به تدریج از طریق صدا و سیما انجام می‌دهیم.
او همچنین از رسانه‌ها و نمایندگان نامزدها خواسته که با گمانه‌زنی قبل از اعلام نتایج سبب تشویش اذهان نشوند.

۱۲:۳۵ p.m
اطلاعیه مهم ستاد حسن روحانی و درخواست از عموم رای دهندگان

ستاد حسن روحانی با صدور اطلاعیه ای از مردم خواست بعد از رای دادن اطلاعات صندوق رای را در اختیار ستاد قرار دهد.در اطلاعیه ستاد روحانی آمده است:به منظور حفظ و پاسداری از آرا حامیان دولت تدبیر و امید و طرفداران جناب آقای دکتر حسن روحانی در خواست میشود پس از مشارکت در “حماسه سیاسی” روز جمعه ۲۴ خرداد اطلاعات خود را در این سایت منتشر کنن
www.rohani92.com

۱۲:۳۰ p.m
سعید جلیلی به همراه علیرضا پناهیان و علی باقری، بعد از زیارت حضرت حرم عبدالعظیم حسنی ، در صندوق صحن اصلی این مکان حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت
سعید جلیلی
۱۲:۰۰ p.m
سیدحسن خمینی هم با حضور در جماران، رای خود را به صندوق انداخت.

۱۱:۵۰ a.m
ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی ایران در حسینیه ارشاد رای داد.

۱۰:۴۰ a.m
قالیباف به همراه خانواده اش در حرم عبدالعظیم شهر ری رای داد.
قالیباف باقر
۱۰:۳۰ a.m
یک مرد ۹۳ ساله در استان شهر کهگیلویه و بویراحمد به همراه ۱۲۰ نفر از اعضای خانواده اش پای صندوق رای رفته

۱۰:۲۰ a.m
دکتر روحانی، دکتر ولایتی و أقای غرضی هم رای خود را به صندوق انداختند.
IRAN-VOTE-REGISTRATION-ROWHANI
۱۰:۱۵ a.m
أیت الله جنتی بعد از انداختن رای خود به صندوق ، اعلام کردند که سلامت انتخابات را تضمین می کنند.

۱۰:۰۰ a.m
هاشمی رفسنجانی که رسما اعلام کرده بود از دکتر روحانی حمایت می کند ، رای خود را به صندوق انداخت.
هاشمی رفسنجانی
۹:۴۰ a.m
آیت الله خامنه ای: مسولین مراقب رای مردم باشند، أنها امانت و حق الناس است.

۹:۳۵ a.m
اگر هر کاندیدایی نتواند بیش از پنجاه درصد أرا را بخود اختصاص دهد انتخابات ریاست جمهوری به مرحله دوم کشیده خواهد شد.

۹:۲۰ a.m
دکتر عارف رای خود را به صندوق انداخت.
علی أکبر ناطق نوری همینطور.
محمد رضا عارف
۹:۰۰ a.m
وزارت خارجه در ۹۶ کشور جهان و ۵ قاره در ۱۲۸ حوزه‌ نمایندگی انتخابات برگزار می‌کند؛ در مجموع در ۲۹۰ شعبه اقدام به برگزاری انتخابات در خارج از کشور خواهد کرد.

۸:۳۰ a.m
آیت الله خامنه ای پس از رأی دادن گفت: حتی خانواده من هم نمی دانند من به چه کسی رأی دادم.
خامنه ای
۸:۱۰ a.m
رای گیری برای یازدهمین دوره ریاست جمهوری در ایران دقایقی پیش رسما أغار شد. بر اساس اعلام رسمی وزارت کشور ۵٠ میلیون ایرانی واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند. روز پنجشنبه ستاد انتخابات کشور پیش بینی کرد که انتخابات به مرحله دوم کشیده خواهد شد.