آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب
Bannerside


۲۲ خرداد ۱۳۹۲

مجله تابلو

اجتماع


تازه‌های موسیقی در ایران


موسیقی را نمی‌توان از زندگی روزمره مردم حذف کرد. شما از زمانی که سوار ماشین شخصی یا عمومی می‌شوید دوست دارید صدایی آرامش بخش لحظهٔ شما را دلنشین‌تر کند و در چنین شرایطی مخاطب ایرانی ترجیح می‌دهد این صدای آشنای خواننده‌ای وطنی باشد. همین بازار داغ داخلی موجب شده که بازار موسیقی در ایران به اندازه کافی متنوع و جذاب بوده و برای هر مخاطبی آنچه دوست دارد وجود داشته باشد. برای بررسی تازه‌های موسیقی در ایران سعی می‌کنیم در هر شماره آخرین آثار تولید شده رابا شناسنامه هنری اثر به شما معرفی کنیم.
استادان بزرگ عود نوازی

استادان بزرگ عودنوازی

مجموعه‌ای که توسط نشر «ماهو» ر برای علاقمندان و پیگیران موسیقی سنتی در دو سی. دی عرضه شده است. در مقدمه جلد این آلبوم آمده: به دلیل کثرت تعداد و شیوه‌های اجرای آثار نوازندگان عود به معرفی اجراهایی بسنده کردیم که جزء برجستگان این ساز هستند. کشورهایی نظیر ترکیه، عراق، سوریه، مصر، تونس، الجزایر از کشورهای معرفی شده در آلبوم بوده که از نظر تکنیک نوازندگی و محتوای موسیقایی تاثیر بیشتری گذاشته‌اند.
ریشه در خاک

ریشه در خاک

کاری به آهنگسازی «مسیح تحویلداری» وخوانندگی «پوریا خواص» که برگرفته از اشعار ملی-میهنی «فریدون مشیری» ست. عرضه کننده این مجموعه «راوی آذرکیمیا» ست.
قصه آفاق

قصه آفاق

توسط نشر «باربد» با صدای «سبحان مهدی‌پور» و تارنوازی «محمدامین اکبرپور» به بازار عرضه شده است. اشعار استفاده شده از شعرایی نظیر ابتهاج، باباطاهر و عارف قزوینی ست.

شب و روز

مجموعه تارنوازی که «عیسی غفاری» نوازنده آن است و «راوی آذرکیمیا» آن را به بازار داده است.

اوج احساس

مجموعه موسیقی بی‌کلام و تکنوازی پیانوست که «مرتضی نوری» آن را اجرا نموده و «شکوه موسیقی ایرانیان» پخش کنندهٔ آن است.

سرنای نوروزی
سرنای نوروز

سومین آلبوم گروه محبوب «رستاک» است که بعد از دو آلبوم «رنگواره‌های کهن» و «همهٔ اقوام من» به بازار می‌آید. گروه «رستاک» که در جنس اجرا و موسیقی از نوآوران این عرصه محسوب می‌شوند مدتهاست که مخاطبان ثابت و پیگیر خود را در بازار دارند. همین مشتریان ثابت موجب شده که سرمایه گذاران با روی خوش از مجموعه‌های تولیدی آن‌ها استقبال کنند. کار جدید را «سینمای ۲۴ و آوای هنر» به بازار داده‌اند.

خاطرات مبهم

اثری ست از خواننده‌ای که پایش به سینما نیز کشیده شده و به نوعی موسیقی ش طعم «موسیقی معترض» را می‌دهد. «رضا یزدانی» را دوستدارانش با حضورش در «تهران، تهران» بهتر به خاطر دارند تا آلبوم‌های موسیقی ش! «خاطرات مبهم» آلبومی از این خواننده پاپ با ده قطعه است که همگی مضامین عاشقانه دارند. آهنگساز‌های این مجموعه «کارن همایونفر» و «رضا یزدانی» و پخش آن با «سوته دلان» است.

من خود آن سیزدهم

آلبومی از «محسن چاووشی» که شامل نه قطعه است و آهنگسازش خواننده آلبوم نیزمی باشد! اشعارش نیز برگرفته از شعرای بزرگی چون باباطاهر، وحشی بافقی، مولانا و… است.

دلت با منه

کاری از «محمد علیزاده» که شامل هشت قطعه عاشقانه بوده و عرضه کننده آن «ایران گام» است. در پکیج این مجموعه آلبومی با نام «سورپرایز» هست که در فضای مجازی شهرتی خاص دارد و بعنوان هدیهٔ خاص به مخاطب معرفی شده است. بیشتر ترانه‌های آلبوم سروده «محمد علیزاده» است.

بی‌سرانجام

کاری به خوانندگی «کامران رسول‌زاده» که در «استودیو پاپ» تولید شده است.

استثنایی

«حامد محضرنیا» که در فضای مجازی شهرت بیشتری دارد سرانجام اولین آلبوم خود را به شکل رسمی به بازار عرضه کرده است. «محسن یگانه» یکی از آهنگسازان اولین کار اوست.